De „Prix Chatrian”, gesticht door La Vie du Rail, werd toegekend aan William Wenger voor zijn werk: „Les Chemins de fer dans le monde .”
William Wenger is Zwitser, studeerde Letteren aan de universiteit van Lausanne en trad, na een debuut als journalist, in dienst bij de Zwitserse spoorwegen, waar hij in 1959 tot chef van de public relations benoemd werd. Na een lange loopbaan bij de S.B.B, is hij thans, in het kader van de U.I.C., belast met de Europese en internationale buitenrelaties. (…)
Articles les plus récents
-
Les chemins de fer dans le monde
26 mei 2018, door Rixke -
Chants de nuit
23 mai 2018, par RixkeBruxelles : chants de nuit, Cahots d’un moteur bougon Au lever du jour.
L’heure de la nostalgie. Tandis que les coups de la masse s’abattent sur les vieux piliers, (Battements de timbale en un staccato incessant) Le Midi se prépare à bientôt renaître, tel un phénix.
Tandis que l’on se tend à attendre, comme les cordes d’un violon, (Chaque jour un peu plus de tension) La curiosité donne le ton, andante moderato, au désir d’un sursis. Tandis que les souvenirs engendrent la mélancolie. (…) -
Journées de la vapeur
19 mai 2018, par RixkeLes 8 et 9 mai se dérouleront à Wildert-Essen les cinquièmes journées de la vapeur au Moulin du Boulanger. Plus de 80 machines à vapeur en activité seront exposées : des machines agricoles servant à semer, labourer, battre le blé, le presser et le moudre ainsi qu’une machine conçue pour activer la boulangerie, des orgues, des rouleaux compresseurs, une scierie, des voitures de pompiers, des laiteries et des torréfacteurs. Le musée de la vapeur sera ouvert aux visiteurs et l’on pourra (…)
-
Veertig jaar spoorweg gezien door de heer Louis Armand
16 mei 2018, door RixkeDe heer Louis Armand, van de „Académie Française”, die bij het grote publiek bekend werd door zijn „Plaidoyer pour l’avenir” en zijn „Pari européen”, geschreven in samenwerking met Michel Drancourt, heeft zijn in 1968 gepubliceerde „Simples propos” aangevuld met „Propos ferroviaires” , waarin hij een beeld schetst van veertig jaar dienst bij de spoorweg, eerst bij de S.N.C.F. waarvan hij erevoorzitter is, vervolgens aan het hoofd van het algemeen secretariaat van de Internationale (…)
-
Transport Museums
12 mei 2018, door RixkeDit werk, dat uitgegeven werd door George Allen & Unwin Ltd, te Londen, zal vooral hen boeien die zich interesseren voor de verschillende vervoerwijzen on voor hun geschiedenis (indien ze althans de Engelse taal machtig zijn).
Wij maken de revolutie mee van het vervoer. De stoommotor verdwijnt, zo wel te water als te land; het luchtverkeer bereikt een onvoorstelbare drukte vóór de oorlog; de auto bewijst talrijke diensten, maar het verkeerd gebruik dat ervan gemaakt wordt, verstikt (…) -
150 ans de rail au pays noir
8 mai 2018, par RixkeLes gares de Charleroi Sud, Châtelet et Monceau Formation fêteront cette année le 150e anniversaire de l’arrivée du train au Pays Noir en organisant des journées portes ouvertes du 15 au 18 mai.
Pour commémorer l’événement, des voyages gratuits seront proposés à bord de trains formés avec du matériel ancien, dont la locomotive à vapeur 29013, lors de ces journées. En outre, dans le cadre du développement moderne des chemins de fer, une rame TGV Atlantique sera présente à Charleroi Sud les (…) -
Waar staat de automatisering bij de N.M.B.S.? (VII)
2 mei 2018, door RixkeNaar een cybernetisch beheer
Het goederenvervoer is de wisselvallige sector van de spoorwegen in die zin dat men, bij wijze van spreken, vandaag nooit weet hoe hij er morgen zal uit zien.
Voor het reizigersvervoer ligt het probleem wel anders. Vanzelfsprekend kent men niet precies het aantal reizigers die zich op een bepaalde dag, een bepaald uur, voor een bepaalde trein zullen aanmelden. Maar het vervoer biedt voldoende constanten om, dank zij de ondervinding, vooruitzichten op te (…) -
Honderd jaar geleden
28 april 2018, door RixkeDe jeugd wil de wereld hervormen; zij heeft gelijk. Onlangs deed „LA TRIBUNE DE GENEVE” in dit opzicht nochtans opmerken dat „niets ergerlijker is dan jongelui die de wereld willen hervormen alsof zij de eersten waren om zich daarover te bekommeren. In werkelijkheid heeft elke generatie gepoogd de wereld te hervormen, en aan de som van die pogingen hebben de Westeuropeanen en de Noordamerikanen een fatsoenlijke levens-standaard te danken.”
"Van de beloften die de toekomst inzake (…) -
Heeft het woord „spoorman” afgedaan?
18 april 2018, door RixkeIn het tijdschrift Railway Age, heeft G. Welty een artikel gepubliceerd over het vervoer van de XXIste eeuw. Hij droomt van een nationaal vervoernet, in de vaste overtuiging dat die droom werkelijkheid zal worden „omdat het moet”: het vervoer zal gecoördineerd moeten worden om het hoofd te bieden aan de behoeften.
De auteur is van mening dat men zal moeten heenstappen over de jarenlange discussies onder de verschillende vervoerwijzen; de wegvervoerders zullen hun mentaliteit moeten (…) -
U.S.A. : Controle van de koelwagens
14 april 2018, door RixkeWanneer de koelinstallatie van een wagen te onpas uitvalt, kan de lading hierdoor voor een groot gedeelte en zelfs volledig verloren gaan. Daarom worden er thans proeven gedaan om een controle op de werking van die installaties tijdens het rijden uit te voeren.
De heersende temperatuur en het nummer van de wagen worden in code overgemaakt aan een centrale verreschrijver en dit door zenders die in elke wagen geplaatst, zijn en die in verbinding gesteld kunnen worden met ontvangposten die op (…)
Rixke Rail’s Archives