Rixke Rail’s Archives

  • Index
  • Contact
  • A la recherche de ...
  • Het Spoor
  • Le Rail
  • Modelbouw - Modélisme
  • Op zoek naar ...
  • Postkaarten - Cartes Postales
  • Strip verhalen - Bandes dessinées

Articles les plus récents

  • Suomen Valtionrautatiet. Type Hr 12.

    23 mars 2011, par Rixke

    Quarante-deux locomotives de ce type, numérotées de 2201 à 2243, remorquent des trains de voyageurs sur les lignes finnoises. Ces locomotives diesel-électriques ont été construites en Finlande sous licences suisse et allemande. Elles sont munies d’une chaudière pour le chauffage des trains et du frein à air automatique. Les bogies sont du type S.L.M. 
    CARACTERISTIQUES PRINCIPALES. Symbole : C°C° ; voie : 1,524 m ; constructeurs : Loleomo Oy et Valmet Oy ; moteur diesel : Tampella-M.A.N. ; (…)

  • A temps nouveaux, techniques de constructions nouvelles

    23 mars 2011, par Rixke

    Dans des articles précédents, nous avons énuméré quelques causes internes, propres au chemin de fer, qui ont profondément marqué la conception fonctionnelle du « bâtiment des voyageurs » (« Le Rail » n° 76, décembre 1962) ; nous avons vu quelle attitude la S.N.C.B. avait prise vis-à-vis de l’apport externe de l’architecture contemporaine (« Le Rail » n° 85, septembre 1963) et nous avons promis d’ajouter quelques considérations sur l’influence de l’évolution technique.
    On ne construit plus (…)

  • Zesde periode. De maatschappijen overgenomen van 1897 tot 1912

    23 maart 2011, door Rixke

    De exploitatie van de spoorweg Grand Central Belge werd in 1897 door de Staat overgenomen.
    Onder de 234 locomotieven van de Grand Central, waren er 102 die voortkwamen van vier maatschappijen, uit de vereniging waarvan het definitieve net is ontstaan. Er waren 19 machines van de Compagnie de l’Entre-Sambre-et-Meuse, 44 van de Compagnie de l’Est Belge, 21 van de Maatschappij Antwerpen tot Rotterdam en 18 van de Maatschappij Aken tot Maastricht, Hasselt en Landen.
    Al die locomotieven waren (…)

  • Lijn 73 in een stroomversnelling

    21 maart 2011, door Rixke

    Op 8 en 9 juni werd er duchtig gefeest in de Westhoek. Het dreunde van Deinze tot De Panne. De elektrificatie van lijn 73 is immers een feit en ieder station liet dit aan de wereld weten met een heleboel activiteiten, de ene al wat luidruchtiger dan de andere. Er werd dat weekend met gratis biljetten en kortingen gegoocheld en met een uitzonderlijk evenemententarief voor het Melipark daar bovenop kon de pret niet op. De rode draad van het feestweekend werd door de bezoekerswedstrijd (…)

  • Het elektrisch sprookje tussen Luik en Luxemburg

    21 maart 2011, door Rixke

    Aywaille, Coo, Trois-Ponts, Vielsalm, de Ourthe en de Amblève: toeristische plekjes genoeg op lijn 42. Maar ze verbindt ook twee belangrijke steden: Luik, de Waalse grootstad, en Luxemburg, de zetel van Europese instellingen. Sedert mei wordt ze niet langer gebruikt door zware diesellocomotieven. Die hebben plaats gemaakt voor nieuwe elektrische locomotieven: de Belgische reeksen 13 en de Luxemburgse reeksen 3000. Met die elektrificatie heeft onze Maatschappij een van haar doelstellingen van (…)

  • De spoorwegen van Finland

    16 maart 2011, door Rixke

    Het net
    De eerste spoorlijn, van Helsinki naar Hämeenlinna, werd ingewijd in maart 1862; binnen minder dan een jaar zullen de Finse Staatsspoorwegen dus hun honderdste verjaardag vieren.
    De spoorwijdte is er dezelfde als in Rusland, d.i. 1.524 millimeter.
    In 1900 bedroeg de lengte van het net 2.650 kilometer; in 1939 bereikte ze nagenoeg 5.500 km. Na de oorlogen van 1939-1944 tussen de U.S.S.R. en Finland, werd het net, door de afstand van grondgebied, 1.300 km korter. Voor het (…)

  • In de hemel boven Brussel

    16 maart 2011, door Rixke

    Iedereen kent de grote portalen die de bovenleidingen van de elektrische tractie dragen in de stations Brussel-Zuid en Brussel-Noord.
    Elk portaal bestaat uit een doorhangende draagkabel die de bovenleidingen draagt en uit twee dwarskabels die de zijdelingse bewegingen van die leidingen tegenwerken.
    De dwarskabels hangen op ten hoogste acht meter boven het spoor. Hun onderhoud vormt geen bijzonder probleem: men kan ze bereiken met het gewone middel, d.i. langs het op een wagen gemonteerd (…)

  • La nouvelle cabine de signalisation de Bruxelles-Midi

    16 mars 2011, par Rixke

    Le « Midi ». La plus grande gare du réseau pour le trafic voyageurs vient de vivre, il y a quelques semaines, la seconde des quatre phases de mise en service d’une toute nouvelle cabine de signalisation. Celle-ci est destinée à reprendre progressivement les fonctions qui étaient ou sont encore dévolues à plusieurs autres postes et à offrir en même temps de meilleures possibilités de gestion du trafic grâce aux équipements modernes qui y sont prévus.
    Bruxelles Midi
    Situation et (…)

  • Geraardsbergen - Jurbeke onder draad

    14 maart 2011, door Rixke

    De oorsprong
    Het deel van de lijn 90, van Jurbeke naar Geraardsbergen, is in feite een samenvoeging van twee oude lijnen die tussen 1845 en 1855 aangelegd werden door twee concessiemaatschappijen.
    Daar de jonge Belgische Staat bezorgd was om de uitbouw van een vertakt spoorwegnet, werd er voor de aanleg van de lijnen een beroep gedaan op privé-investeerders, want het staatsbudget kon deze financiële last niet aan.
    De “Société de Tournay à Jurbise”
    Op 2 juli 1845 werd een naamloze (…)

  • Kortrijk - Poperinge elektrisch

    14 maart 2011, door Rixke

    “Flandre Occidentale” aan de basis van Westvlaamse integratie
    Toen in 1845 met de aanleg van een spoorwegnet in West-Vlaanderen begonnen werd, was de periode waarin de staat als spoorwegbouwer optrad reeds voorbij. Tot 1843 had hij nl. de belangrijkste industriële centra met elkaar verbonden en via enkele grenssteden naar het buitenland gericht. Daarna werd het initiatief tot uitbreiding overgelaten aan het privé-kapitaal. De eerste concessies werden aangevraagd en ook toegekend aan (…)

  • page précédente
  • page suivante

2007 - 2026 Rixke Rail’s Archives
Plan du site | Se connecter | Contact | RSS 2.0