Rixke Rail’s Archives

  • Index
  • Contact
  • A la recherche de ...
  • Het Spoor
  • Le Rail
  • Modelbouw - Modélisme
  • Op zoek naar ...
  • Postkaarten - Cartes Postales
  • Strip verhalen - Bandes dessinées

Articles les plus récents

  • Le système de récupération des nouvelles locomotives électriques type 123 de la S.N.C.B.

    25 juin 2009, par Rixke

    Le profil de la ligne Bruxelles-Luxembourg, sur laquelle les locomotives type 123 seront utilisées en ordre principal, est tel que le freinage par récupération y présente un intérêt incontestable.
    Nous voyons trois avantages à ce freinage : possibilité de la descente des pentes à des vitesses uniformes élevées et par conséquent gain de temps dans les horaires et plus grande facilité d’exploitation, économie des sabots de frein et des bandages, récupération de l’énergie, d’autant plus (…)

  • L’équipement moteur des locomotives électriques type 123 de la S.N.C.B.

    25 juin 2009, par Rixke

    L’industrie belge livre actuellement à la SNCB les premières locomotives type 123 destinées en principe à la ligne Bruxelles-Arlon. 83 unités de ce type sont en commande ; comme nous le verrons plus loin, elles sont semblables à beaucoup d’égards aux 55 locomotives type 122 de 2700 CV en service depuis plus d’un an sur la ligne Bruxelles-Ostende.
    Répondant intégralement au programme de banalisation de la SNCB, ces dernières assurent indifféremment les trafics marchandises et voyageurs. (…)

  • Les locomotives BB type 123 de la S.N.C.B.

    25 juin 2009, par Rixke

    En vue d’exploiter la ligne Bruxelles - Luxembourg dont l’électrification est en cours, la S.N.CB. a passé commande, à l’industrie nationale, de 83 locomotives électriques d’une nouvelle série : les BB type 123.
    La bonne tenue, à tous points de vue, des locomotives type 122 aurait incité à commander des locomotives semblables pour la ligne du Luxembourg ; toutefois, vu le profil accidenté de cette ligne qui présente de longues rampes et pentes de 16 à 17 mm, le poids de la locomotive a été (…)

  • De N.M.B.S. bedient zich van de televisie

    12 mei 2009, door Rixke

    Wanneer wij over televisie spreken dan hebben de meesten onder ons het over de huis-televisie die de laatste jaren zo’n enorm succes kent. Er bestaat nochtans een andere soort televisie, minder bekend weliswaar bij het grote publiek, maar die ons onschatbare diensten kan bewijzen: men noemt ze doorgaans televisie in gesloten kring of gesloten omloop.
    Waarin verschillen nu beide systemen ? Bij de huistelevisie wordt gebruik gemaakt van zendtoestellen om het beeld over te brengen naar de (…)

  • Het spoor en de uitbreiding van de haven van Gent

    12 mei 2009, door Rixke

    Een nationale aangelegenheid
    Als invoer- en uitvoerland geniet België het voordeel te kunnen beschikken over nationale zeehavens, waarvan Antwerpen, Gent en Brugge de belangrijkste zijn. Dank zij deze havens, kan ons land rechtstreeks in- en uitvoeren en kan het, bovendien, rekenen op een belangrijk transitovervoer dat heel de gemeenschap en de vervoerders in het bijzonder ten goede komt.
    Die drie grote havens zijn in volle uitbreiding en reusachtige werken worden ondernomen opdat er (…)

  • 1930-1940: tien jaar economische crisis ... en vooruitgang bij de spoorwegen

    12 mei 2009, door Rixke

    De bloei van de wereldeconomie in de jaren twintig - de roaring twenties zoals ze werden genoemd - eindigt met de beurskrach van oktober 1929 in Wall Street (de beruchte zwarte donderdag).
    In de Verenigde Staten slaat de recessie onmiddellijk toe, maar ook Europa wordt zwaar getroffen, vooral vanaf 1931.
    De Belgische industrie kent een zware terugval, waardoor het werkloosheidscijfer alarmerende vormen aanneemt en leidt tot armoede en sociale problemen.
    Er zijn slechts twee jaren (…)

  • Spoor & leisteen : langs een verweesd dal

    12 mei 2009, door Rixke

    Hoewel er nog heel wat daken met leien bedekt worden en onze nationale leisteen bekend staat om zijn kwaliteit en duurzaamheid, moesten de bloeiende leisteengroeven van weleer één na één hun deuren sluiten. Behalve in Warmifontaine, niet ver van Neufchateau, waar de groeve nog steeds actief is en in Herbeumont waar ze onlangs opnieuw geopend werd. In de Morépire, nabij Bertrix, wordt de herinnering aan deze verdwenen activiteit levendig gehouden door een handjevol enthousiastelingen. De (…)

  • Het spoor en de uitbreiding van de haven van Antwerpen

    12 mei 2009, door Rixke

    De hedendaagse economie kent geen grenzen meer; het goederenverkeer onder de verschillende werelddelen wordt met de dag intenser. Het hoeft ons dan ook niet te verwonderen dat de havens zich uitzonderlijk snel uitbreiden. Dat is het geval voor de haven van Gent (zie «Het Spoor» nr 116 van april 1966), maar ook voor die van Antwerpen, onze belangrijkste nationale haven.
    Nieuwe industriezones
    Sedert enige tijd heeft die ontwikkeling een spectaculaire vorm aangenomen : inderdaad, firma’s (…)

  • De streek van Luik en het spoor

    12 mei 2009, door Rixke

    In 1980 wordt in het Luikse het duizendjarige bestaan van het Prinsbisdom gevierd (980-1980). Sinds de Franse Revolutie van 1789 en de daaruit voortvloeiende inlijving van het Belgisch grondgebied bij de Franse republiek, is het Prinsbisdom Luik weliswaar met langer een politieke realiteit, maar toch heeft zijn lange bestaan in het hart van West-Europa en in wat later België zou worden, historische, economische en sociale sporen nagelaten waaraan niet kan worden voorbijgegaan. In feite was (…)

  • De spoorweg en de glasindustrie

    12 mei 2009, door Rixke

    Drie eeuwen glasblazerij in het land van Charleroi
    Dat is het motto van een tentoonstelling, georganiseerd te Charleroi, in het Museum van het Glas, een bijgebouw van het Nationaal Instituut van het Glas. De drie eeuwen waarover het hier gaat, hebben betrekking op de periode 1669-1969. Opengesteld op 18 juni, kende deze tentoonstelling een zulkdanig succes dat de organisatoren besloten ze tot 15 november te verlengen.
    Dit succes is ten volle verdiend. Zelden heeft een voorlopige (…)

  • page précédente
  • page suivante

2007 - 2026 Rixke Rail’s Archives
Plan du site | Se connecter | Contact | RSS 2.0