Dans quelques mois, le personnel de la SNCB astreint au port de l’uniforme sera revêtu d’une toute nouvelle tenue vestimentaire. Le remplacement du costume actuel s’impose pour différentes raisons. La plus évidente est sans doute la nécessité de renouveler un uniforme qui accuse le poids des ans et ne correspond plus à l’image que la Société entend imposer, notamment au travers de son personnel en contact avec la clientèle. Mais il convenait aussi de mettre à la disposition des agents un (…)
Articles les plus récents
-
Vers le XXIe siècle avec un nouvel uniforme
11 novembre 2009, par Rixke -
Un uniforme plus moderne
11 novembre 2009, par RixkeLa SNCB travaille fermement au remaniement de son image d’entreprise. Les nouvelles couleurs de la SNCB, le gris, le rouge et le bleu, font désormais partie des vecteurs de cette image. Elles ne recouvrent pas uniquement l’extérieur du nouveau matériel de train mais interviennent également dans l’uniforme du personnel ferroviaire, régulièrement en contact avec la clientèle.
La SNCB a, en effet, estimé qu’il était grand temps de ranger le fameux uniforme bleu foncé et de le remplacer, après (…) -
Beroepen bij het Spoor: wisselwerking...
11 november 2009, door RixkeDitmaal neem ik je mee naar het uiterste zuiden van het net voor een kijkje op een wel heel bijzondere taak van het spoorwegpersoneel.
Vandaag word ik namelijk in Aarlen verwacht door Albert, Francis en Jean-Michel; dankzij hun gezelschap zou de taak van bankwerker op het einde van de dag voor mij geen geheimen meer mogen hebben.
Hun dagtaak begint om halfacht. Na de kennismaking kom ik dadelijk tot de kernvan de zaak.
Albert, de planningman-voorman, telefoneert naar het automatisch (…) -
Beroepen bij het Spoor: de spoorwegpolitie ziet toe op uw veiligheid
11 november 2009, door RixkeUitgerekend vandaag, 18 mei, laat de zon het afweten. Na een week waarin de zomer eindelijk wat moeite deed om zijn opwachting te maken, is het opnieuw overtrokken en druilerig. Plaats van afspraak: station Aalst. Vandaag zit ik Toon De Windt, politieofficier van dienst, op de hielen, voel hem aan de tand en tracht zo te weten wat hij hier de hele dag zoal uitspookt.
Wanneer ik van de trein stap, staat hij mij al op te wachten. Ik voel mij een beetje als een misdadiger die op een discrete (…) -
Beroepen bij het Spoor (5): een rangeerder
11 november 2009, door Rixke„De tien geboden van de rangeerder”, eigenlijk elf, worden de rangeerder in spé in de maag gespitst van bij de opleiding. Zij blijven dan ook voor de rest van zijn loopbaan nazinderen in zijn hoofd. De veiligheid van hemzelf en de treingebruiker staat immers op de eerste plaats.
Een zonnige dag begin mei. Ik spoor richting Vilvoorde, waar Ronny De Leenheer, onze spoorwegman van de maand, me opwacht. Vandaag zal ik een blok aan zijn been zijn. Ik ben een leek in vele dingen en zeker in (…) -
Beroepen bij het Spoor (2): stukje over Jef
11 november 2009, door RixkeAntwerpen-DS, kwart voor acht.
Horen en zien vergaan. Niemand besteedt ook maar de geringste aandacht aan mij. Blauwkielen benen van links naar rechts of worstelen aan een klein vierkant tafelvakje met onwillige papieren.
„Allé-yup, mannekes, komaan hé!” sneert een opperblauwkiel terwijl hij driftig in zijn handen klapt. Die heeft ongetwijfeld zijn strepen reeds verdiend.
Ik baan mij een weg naar een belendend bureau. „Wie ? Oh, u bent de man van Het Spoor? Dat is ’m, kijk!”. „Dag, ik (…) -
De NMBS in een moderner kleedje
11 november 2009, door RixkeDe NMBS werkt hard aan haar imago als modern bedrijf. Een van de uiterlijke kenmerken die dit imago naar buiten moeten dragen, zijn de nieuwe NMBS-kleuren grijs, rood en blauw. Frisse kleuren die niet alleen de buitenkant van de nieuwe treinstellen sieren, maar sinds kort ook het uniform van het spoorwegpersoneel dat geregeld met de klanten in contact komt.
Na dertig jaar trouwe dienst achtte de NMBS de tijd rijp om het donkerblauwe uniform aan de kapstok te hangen en te vervangen door een (…) -
Tussen sein en Wissel
11 november 2009, door RixkeNMBS versus agressie
Zich onveilig voelen door het almaar toenemend verbaal en fysiek geweld is een actueel gegeven. Ook de NMBS krijgt er mee te maken.
B-SECURITY, de nieuwe interne bewakingsdienst van de NMBS, bindt nu de strijd aan met deze vormen van agressie.
B-SECURITY werd opgericht nadat achter de spoorwegpolitie een punt werd gezet. Samen met SPC (SpoorwegPolitie - Police des Chemins de fer), een speciale eenheid binnen de Rijkswacht, en de zogenaamde beëdigde bedienden zal (…) -
Van wegwerker tot spoorlegger
3 november 2009, door RixkeDe reiziger die vanachter zijn coupé-raam naar het voorbijrijdende landschap zit te staren, heeft er geen flauw idee van hoe complex een spoorwegnet is. We willen hem dit graag vergeven. Overigens zou hij wellicht met verbazing vernemen in welke omstandigheden de meeste spoorwegarbeiders en vooral die van de Baan een halve eeuw geleden moesten werken.
Nu dank zij de evolutie van de techniek het treinverkeer heel wat veiliger verloopt, het comfort van de reizigers aanzienlijk werd verhoogd (…) -
Het kledingsfonds
1 november 2009, door RixkeEen greep in het verleden
Aanvankelijk droegen alleen de krijgslui een uniform, maar in strijd met wat de zogenaamde historische films tonen, zou ze niet sedert de oudheid hebben bestaan. Wel droegen heel wat soldaten een kledij waarvan sommige delen volkomen gelijk waren, maar het gold hier veeleer modes of herkenningsmiddelen dan wel voorschriften. Het was slechts in 1670 dat Louvois het dragen van de uniform voorschreef voor heel het Franse leger. Hij bepaalde er ook de details van. (…)
Rixke Rail’s Archives